UA-118702142-1 GA4 306802210

Uluslararası Yarışmada ‘Altındefne’ ödül kazananlar

'Altındefne' award winners in the International Competition

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzunmetraj yarışması
Antakya 9th International Film Festival International Feature Competition

Ulusal Uzun Metraj Film / National Narrative Feature

En iyi film / Best Film
Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış

En iyi yönetmen / Best Director
Muhammet Çakıral / Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj

En iyi senaryo / Best Script
Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış

En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography
Erdal Rahmi Hanay / Fuad / Ulusal Uzun metraj

En iyi Erkek oyuncu / Best Actor
Serdar Orçin / Cevız Agacı / Ulusal Uzun metraj

En İyi Kadın / Best Actress
Pelin Batu / Sabırsızlık Zamanı / Ulusal Uzun metraj
Güliz Gençoğlu / Lacıvert Gece / Ulusal Uzun metraj

En iyi müzik / Best Music
Abdurrahman İrsel Civit / Fuad / Ulusal Uzun metraj

En iyi Kurgu / Best Editing
Naım Kanat / İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj

Jüri özel ödülü / Jury Special Award
Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya
İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj / Sinan Sertel

Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award
Sabırsızlık Zamanı / Aydın Orak / Ulusal Uzun metraj

Uluslararası Uzun Metraj Film / International Narrative Feature

En iyi Film / Best Film
Blindfold / International Narrative Feature / Taras / Ukrainian

Jüri özel ödülü / Jury Special Award
The Road to Eden / International Narrative Feature / Bakyt Mukul, Dastan Zhapar Uulu / Kyrgyzstan

Yeşilçam özel ödülü
Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya
Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj / Muhammet Çakıral

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Kısa film yarışması:
Kısa film: Mehmet Ersöz, Annalisa La Insardà, Meltem Kımız Şener

Ulusal Kurmaca Kısa Film / National Narrative Short Feature

En iyi Film / Best Film
Stop Look Lısten Pass / Muhammed Günaydın

Juri özel ödülü / Jury special prize
Rain, Snorkel & Green Beans / Yavuz Akyıldız

Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Narrative Short Feature

En iyi Film / Best Film
The Coming of Spring / Ji Yang, Yixiao Jiang / China

Juri özel ödülü / Jury special prize
Amal / Matteo Russo, Antonio Buscema / Italy
Bellafronte / Andrea Valentino, Rosario D'Angelo / Italy

Uluslararası Öğrenci Kısa Kurmaca Film / International Student Short Film

En iyi Film / Best Film
Hold On / Haiyang Yu / United States

Juri özel ödülü / Jury special prize
Varya / Nika Gorbushina / Russian

Uluslararası Kısa Animasyon Film / International Animation short film

En iyi Film / Best Film
Roberto / Carmen Córdoba González / Spain

Juri özel ödülü / Jury special prize
The Coıncıdental Kıllıng Of A Cat / Maya Kurdoglu / Turkey

Uluslararası Kısa Deneysel Film / International Experimental short film competition

En iyi Film / Best Film
Costume Change Forever / John Harlan Norris / United States

Juri özel ödülü / Jury Special Prize
Les Dieux Changeants / Lucio Arese / Italy

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Belgesel Film Yarışması:
Belgesel film Juri: Hakan Haksun, Onur Akyol, Matthias Schâtzer,

Ulusal Belgesel Yarışması / National Documentary competition

En iyi Film / Best Film
Sadan Hanim / Göksel Gülensoy

Juri özel ödülü / Jury special prize
Muhtac / Mehmet Emre Battal

Uluslararası Belgesel Yarışması / International Documentary competition

En iyi Film / Best Film
Rhythms of Lost Time / Anisa Sabiri / Tajikistan

Juri özel ödülü / Jury special prize
The Sacred Woods / Abdallah chamekh / Tunisia

Ulusal Belgesel Kısa Film / National Documentary Short Feature

En iyi Film / Best Film
Kül / Aziz Arga

Juri özel ödülü / Jury special prize
Hopeless / Zehra Yiğit

Uluslararası Belgesel Kısa Film / International Documentary Short Feature

En iyi Film / Best Film
The Legacy / Jens Klingebiel / Germany