Juri

Afiş

Murat Şeker Juri Başkanı

25 Haziran 1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1991’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. 3 yıl burada eğitim gördükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’ne geçti. 1992’den itibaren belgesel ve dizi filmlerde prodüksiyon sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı yönetmenler arasında Osman Seden, Yusuf Kurçenli ve Hüseyin Karakaş vardır. Magma, Milk gibi kulüplerin işletmeciliğinin ardından, Beyoğlu’nda Limonlu Bahçe’yi ve Mono’yu yarattı.

1996’da ilk kısa filmi -1’i çekti. Bu tarihten sonra Türk rock ve pop müzikleri için video klip çalışmaları yaptı. Milliyet, Radikal ve Hürriyet Daily News gazeteleri ile Max ve Roll dergilerinde elektronik ve alternatif müzik üzerine eleştiriler yapmaya başladı.

2004 yılında SugarWorkz film şirketini kurdu. 2006 yılında ilk uzun metraj filmi “2 Süper Film Birden”i çekti. “Aşk Tutulması” ve “Aşk Geliyorum Demez” filmlerinden sonra seriye dönüşen “Çakallarla Dans”, “Deliormanlı” ve “Görevimiz Tatil” gibi pek çok filme imza attı. 2024 yılının Şubat ayında vizyona girecek olan “Aşk Mevsimi” filminin çekimlerini tamamlayan Murat Şeker, kurduğu şirketin çatısı altında filmler üretmeye devam ediyor.

Didem Balçın - Oyuncu

18 Mayıs 1982’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda görev aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu. ”Bunu Yapan İki Kişi” isimli komedi oyunu ile Lions En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda birçok tiyatro oyununda görev alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Özlem Kunduracı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Yapım Şirketini kurdu. Başka Dilde Aşk, Çakallarla Dans, Gurbet Kadını, Gurbet Yolcuları, Kasaba, Oflu Hoca'nın Şifresi, Olacak O Kadar, Diriliş Ertuğrul gibi pek çok önemli yapımda yer aldı.

Ceylan Özgün Özçelik

1980 doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. On dört yıl televizyon programcılığı ve sinema yazarlığı yaptı. Kısa ve uzun filmleri; Berlin, SXSW, RIDM, São Paulo, Londra, Ann Arbor, Sitges dâhil yüzden fazla uluslararası festivalde gösterildi. İlk sinema filmi KAYGI sonrasında CADI ÜÇLEMESİ projesiyle Berlin-AIR konuk sanatçı programına ve San Francisco SFFILM programına seçildi. Tamamını Iphone’la çektiği hibrid filmi HİÇBİR ŞEY NORMAL DEĞİL ve tiyatro oyunundan uyarlanan psikolojik gerilim ON SANİYE 2024’te seyirciyle buluşacak.

Kida Khodr Ramadan - Oyuncu

Kida Khodr Ramadan 8 Ekim 1976’da Beyrut’ta doğdu. Alman oyuncu ve yönetmen. 2003'ten beri Alman film ve televizyon yapımlarında rol aldı.

Berlin'de bir gençlik yaz kampında tanıştığı Alman-Türk yönetmen Neco Çelik, sinema dünyasının kapılarını araladı. O sırada Çelik, Kreuzberg'de bir kumarhaneye saldıran ve kaçışları başarısız olan iki gencin hikayesini anlatan “ Gündelik Hayat ” adlı film projesini hazırlıyordu. İlk filminden sonra, Çelik'in 2005 Berlinale'de sunulan Urban Guerillas filmi, Kebab Connection, Detlev Buck'ın sosyal draması Knallhart, Tatort dizisinin bölümü olan Der tote Chinese, Daryush Shokof'un Hitler's Grave ve web mini dizisi Blutsbrüder gibi diğer yapımlarda rol aldı. Tiyatroya ilk kez 2010 yılında Kreuzberg tiyatro ve kültür merkezi Ballhaus Naunynstraße'de sahnelenen Hakan Savaş Mican ve Michael Ronen'in “Adam Spielman'ı Beklerken” adlı oyunuyla başladı. 2017 yılında Marvin Kren'in yönettiği ve sayısız ödül aldığı 4 Blok dizisinde Toni Hamady'nin başrolünü üstlendi.

Senarist (Juri Sternburg ile birlikte), yapımcı ve oyuncu olarak yer aldığı ilk solo yönetmenlik çalışması “Berlin'de Portakal Ağacı Büyümez” 2020’de Münih Film Festivali pop-up'ında gösterime girdi. Gösterim, Covid -19 pandemisi nedeniyle sinema salonunda yapılamadı. Khodr Ramadan, Berlin’de yaşıyor.

Terry Chor

Uluslararası Gençlik Kısa Film Festivali'ni düzenledi, yürütme kurulu başkanlığı ve sanat yönetmenliği yaptı. Yeni Gelenler Film Festivali'nin İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Birçok Çin filminin Cannes Film Festivali ve Venedik Film Festivali'nde geniş çaplı tanıtım ve telif hakkı satış faaliyetleri gerçekleştirmesine öncülük etti, her yıl onlarca filmin uluslararası film festivallerine katılmasına yardımcı oldu ve Çin'de gişe rekorları kıran yüzlerce Hollywood filminin telif haklarına sahip oldu ve Filmlerin uluslararası tanıtım ve satışında zengin deneyim, uluslararası telif hakkı tanıtımı, uluslararası film ve televizyon projeleri, yetenek işbirliği vb. Festivaller ve uluslararası değişim organizasyonları düzenlemenin yanı sıra, Hainan Film Festivali, Pekin Film Festivali, Jackie Chan Film Haftası, Çin Uluslararası Gençlik Film Festivali ve diğer festivallerin etkinliklerinin yanı sıra jüri ve konuk işlerine de yardımcı oluyoruz. Önemli film ve televizyon kurumlarıyla geniş bir uluslararası işbirliği yelpazesine sahip olan şirket, çok sayıda Hollywood A listesindeki müşteriye sahiptir ve üç kez Oscar ödülüne layık görülen Paul Haggis, Martin Campbell, Sergei Bodrov, Kieth W. Merrill ve David Marconi'ye ulaşmıştır. ödüllü Jim Rygiel ve daha birçok ünlü yönetmen ve senarist, Adrien Brody, MaggieQ, Eddie Alvarez ve daha birçok oyunculuk ve spor yıldızının yanı sıra Çin ile iş birliği yaptı ve onlarca filmin yönetmenliğini üstlendi.

Editörün Ortaokul Öğrencileri için Film Yapımı Kursu, Çin'deki milyonlarca öğrenciyi popüler hale getirecek olan China Machine Press tarafından resmi olarak yayınlandı.

Laura Lehmus

born 1972 in Riihimäki, Finland, studied Fine Arts at the F+F School in Zurich from 1993 to 1996, specializing in video clip and performance art. After her diploma, Lehmus went to the Academy of Media Arts in Cologne, where she studied media design until 2001. She graduated with the nine-minute short film "Not Going Down" (2001).   
In the next years she lived and worked in Berlin as an on-air producer and graphic designer for film and television 
A major success was Lehmus' short film "AlieNation" (2014), an animated film about puberty based on interviews with teenagers. It was awarded, among others, the German Short Film Award in Gold, the DEFA Promotion Award for Animation and a Youth Jury Award at the Exground Filmfest 2015.  
At the London Raindance Film Festival, Lehmus presented her feature film debut "Sweet Disaster" in November 2021, a whimsical love story starring Florian Lukas and Friederieke Kempter. Sweet Disaster won „best film“ in Antakya film festival 2022. After further international festival appearances, the film was released in German cinemas in August 2022. 

Valérie Bert / Paris

Yönetmen, Fotografçı

Kamran Rasoolzadeh

Tahran, İran, Fransada yaşıyor
Şair, Müzik bestecisi, Şarkıcı, Söz Yazarı ve Tiyatro film yönetmeni
Oyun senaristi ve tiyatro yönetmeni
İnteraktif sanat etkinliği tasarımcısı ve sanat yönetmeni, 3D holografik projeksiyon uzmanı
Geleneksel İran enstrümanı Setar'ı çalıyor
Projeksiyon haritalama 2D ve 3D tasarımcısı ve yönetmeni

Ali Tanrıverdi – Senarist Ve Yönetmen

Filmografi 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Kütahya Dumlupınar ve Eskişehir Anadolu üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Sinema kariyerine 2009 yılında Murat Şeker’in ve “Aşk Geliyorum Demez” filminin Senaryo asistanlığını yaparak başladı.
2010 yılında “Çakallarla Dans” filminin Diyalog Yazarlığını yaptı.
2012 yılında “Çakallarla Dans 2-Hastasıyız Dede”,
2014 yılında “Çakallarla Dans 3- Sıfır Sıkıntı ”,
2016 yılında “Deliormanlı” ve “Çakallarla Dans 4”,
2018 yılında “Görevimiz Tatil” ve yine 2018 yılında “Çakallarla Dans 5” filminin senaryo yazarlığını Murat Şeker ile birlikte üstlenmiş.
2018 yılında “Klavye Delikanlıları” adlı dizinin senaristliğini yapmış.
2019 yılında ilk yönetmenlik deneyimi olan “Amacı Olmayan Grup” filmini çekmiş.
2021 yılında “N Kuşağı” isimli Youtube dizisinin senaryo yazarlığını üstlenmiş.
2022 yılında “Çakallarla Dans 6” filminin senaryo yazarlığının üstlenmiş.
2023 yılında çekimleri devam etmekte olan “Aşk Mevsimi” isimli filmin de senaryo yazarlığını üstlenmiş.

Tim Seyfi - Oyuncu

Tim Seyfi, 10 Ağustos 1971'de Türkiye'de doğdu. İki yıl sonra ailesiyle (8 erkek ve kız kardeşi) birlikte Almanya'nın Münih şehrine taşındı.
Münih ve Marsilya'da Fransızca ve İngilizce simültane tercümanlık ve çeviri eğitimi almadan önce altı yıl boyunca bir rock grubunun solistiydi. Fransa'da kaldığı süre boyunca Paris'teki ünlü drama okulu "Cours Florent"e katıldı. Oyunculuk kariyeri 1995 yılında Rainer W. Fassbinder'in "Katzelmacher" adlı oyununda sahnede rol alırken keşfedilmesiyle başladı. Daha sonra kendisine Alman televizyon filmi “Kronstadt'a Hoş Geldiniz”de başrol teklif edildi.
Almanya, İtalya, Fransa, Türkiye ve Polonya'da çeşitli oyun ve doğaçlama tiyatro topluluğunda yer aldı. 500'den fazla gösterinin yanı sıra 100'ün üzerinde filmde rol aldı. Bunların arasında Fatih Akın'ın ödüllü "HEAD-ON", Hal Hartley'nin "FAY GRIM", Emir Kusturica'nın "MAGIC BUS" ve Alman hit komedisi "GRAVE DECISIONS" filmleri yer almıştır.
2001 yılında İsviçre filmi “THE COOKIE THIEF” ile Badalona/İspanya'daki Uluslararası Film Festivali'nde “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü kazandı.
Karakter çeşitliliği ve farklı milletlerden birçok dilde canlandırdığı rollerle tanınan Tim Seyfi, Avrupa sineması ve televizyonunun aranan bir oyuncusu haline geldi. Darko Bajic'in Sırp draması “THE BEAUTIFUL BLUE DANUBE“, Hannu Salonen'in Fin gerilim filmi “VASHA” ve aynı zamanda ortak yapımcılığını da üstlendiği Murat Şeker'in “2 SÜPER FİLM BİRDEN” filminde başrol oynadı. Tim, Anno Saul'un "THE DOOR" filminde Mads Mikkelsen'le ve Waltz'ın Hollywood kariyerinden önceki son filmi olan Avusturya mini dizisi "TEN"de Akademi Ödüllü Christoph Waltz'la birlikte rol aldı.
Tim Seyfi ayrıca Canal+ ve BBC tarafından hazırlanan ve 70'ten fazla ülkede yayınlanan, Uluslararası Emmy Ödülü'ne aday gösterilen Fransız TV polis drama dizisi “SPIRAL” ve Emmy ödüllü “BRAQUO”da tekrar eden rollerde rol aldı.
Uluslararası Cannes Film Festivali 2014 Resmi Seçkisinde yer alan, ödüllü yönetmen Tony Gatlif'in yönettiği Fransız filmi "GERONIMO"da çalıştı.
2018 yılında ARTE, ZDF ve ORF için Fransız-Alman-Avusturya belgesel kurgusu “ATATÜRK-Modern Türkiye'nin Babası” adlı filmde başrolde oynadı.
Netflix orijinal dizisi "THE SPY"da Muhammed bin Ladin rolünde, Sacha Baron Cohen'le birlikte yer aldı. Ayrıca Türk gizem drama dizisi "ATİYE”de oynadı.
Tim Seyfi, Almanca, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı akıcı olarak konuşmaktadır ve aynı zamanda Arapça, Boşnakça, Sırpça, Arnavutça, Çeçence ve İspanyolca dillerinde de oyunculuk yapmaktadır.

Lila Gürmen – Oyuncu

Lilâ Gürmen, 19 Şubat 1966 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. 1969 yılında ailesiyle birlikte Türkiye'den Almanya'ya taşındı. Almanya'nın Norderney Adası'nda büyüdü. Liseyi bitirdikten sonra Viyana'ya yerleşti. Oyunculuk ve tiyatro eğitimini Viyana Franz Schubert konservatuarında 1989 yılında tamamladı. Daha sonra, 1996 yılında ABD'nin Los Angeles şehrinde Cheryl Franklin, M.K. Lewis ve Margie Harber Stüdyo'dan kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. İsviçre televizyonunda 'Eine Frau für Alfie' filminde ilk kez başrolde yer alan Gürmen, sonrasında peş peşe Almanya ve Avusturya'da birçok film, dizi ve tiyatro oyununda oynadı. Türkiye televizyonlarında ise ilk defa Kadir İnanır'la birlikte 'İzmir Çetesi' adlı dizide izleyici karşısına çıkan Gürmen oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Eldiar Madakim Yönetmen

Yönetmen, yazar, editör ve yapımcı Eldiar Madakim, 27 Mart 1988'de Oş, Kırgızistan'da doğdu, kariyerine film endüstrisinde yapım tasarımcısı olarak başladı. Turgunbay Sıdykov Sanat Akademisi'nden Seramik Sanatçısı diplomasına sahip olarak mezun oldu. 2003 yılından bu yana Oimo, Toguz - Ak film stüdyolarında, Ernest Adzhyparov's Studio ve Kyrgyzfilm'de çalıştı. 2012 yılında Kırgız Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi'nden Dijital Tasarımcı bölümünden mezun oldu.
Kırgızistan, Kazakistan, Rusya, Ermenistan vb. ülkelerdeki 500'den fazla film ve video yapımında editör ve renk derecelendirme uzmanıdır. Bu filmlerin çoğu uluslararası festivallerde ödül almış ve dünya çapında dağıtılmıştır. Uluslararası film festivallerinde birden fazla kazanan ve "En İyi Kurgu" ve "En İyi Yapım Tasarımcısı" dallarında Ak İlbirs Ulusal Film Ödülü.
Halen Aitysh Film Stüdyosu'nun direktörlüğünü yapmaktadır. “Salvador Dali” filmi yönetmen olarak ilk filmidir. Aynı zamanda bu filmin senaristi, editörü ve yapımcısıdır.

Fesih Alpagu

Fesih Alpagu 1980 yılında Türkiye'de doğdu ve İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Uzun yıllar uluslararası uzun metrajlı film, kısa film ve belgesel projelerinde çalıştı. Viyana'da film yapımcısı ve yönetmen olarak çalışmaktadır.

Hayriye Savaşçıoğlu

Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV bölümünde Lütfi Ömer Akad, Memduh Ün, Halit Refiğ, Metin Erksan ve Feyzi Tuna’nın öğrencisi oldu. 1992 yılında haber kameramanı olarak başladığı meslek hayatına yapımcı ve yönetmen olarak devam etti. 2019 Yılında Savaşçıoğlu Yapım şirketini kurarak bağımsız belgeseller üretmeye başladı. Belgeselleri Ulusal ve Uluslararası birçok festivalde seyirciyle buluştu, ödüller aldı. Çekimlerine devam ettiği ‘’Robotel Kahramanları’’ projesi ile 57 farklı ülkeden katılan 300 belgesel arasından ''Japan Prize '' ödüllerine seçildi.

Atsuko Suetomi

Koto Sanatçısı Atsuko Suetomi Japonya`da doğdu. Musashino Üniversitesi ve Takasaki Güzel Sanatlar Üniversitesi`nde Japon kültürü ve Japon müziği okudu. İkuta Klasik Koto çalmayı öğrendikten sonra modern Koto âleminde usta sayılan Tadao Sawai ve Kazue Sawai`den eğitimler aldı. Japonya ve birçok ülkede konser veren sanatçı bazı Türk eserlerini de Koto ile çalmaktadır. Tsunami mağdurları için hayır konserleri veren sanatçı, Türkiye`de ve farklı ülkelerde yapılan festivallere sıkça davet alıp sahneye çıkmaktadır.

Atsuko Suetomi Ekim 2005`te bir aylık turne için Türkiye gelmiş olup, ülkemizin kültürel ve doğal güzelliklerinden ve insanlarının sıcaklığı, misafirperverliği, nazik davranışlarından etkilenerek yerleşmeye karar vermiştir. Şubat 2007-2009 yıllarında İstanbul, 2010-2012 İzmir`de yaşamış olup; Ağustos 2012 yılından sonra Ankara`da yaşamaktadır. Türkiye`nin önde gelen sanatçıları ve orkestraları ile işbirliği yapmakta, Japon Müziği Topluluğu Başkanlığı görevini sürdürmekte, konserler aracılığıyla yardım faaliyetleri yürütüp Türkiye ve Japonya arasındaki köprülerin dostluk ve müzik vasıtasıyla güçlendirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Kadir Kaymakçı

1996’da Sabah Gazetesi’nde başladığı gazetecilikte Star ve Habertürk gazetelerinde muhabir, editör, yayın koordinatörü, magazin ve yazı işleri müdürü, köşe yazarı olarak çalıştı. Habertürk TV’de ‘HT Masa’ ve  ‘Gün Başlıyor’ programlarında yorumcu-spiker olarak ekrana çıktı... Sinema yazarı Mehmet Açar’la birlikte Haberktürk.com’da ve Youtube kanalında ‘Sinema Sohbetleri’ programını hazırlayıp sunan, yerli yabancı birçok ünlü isimle röportajlar yapan Kadir Kaymakçı halen Habertürk.com’da yayın koordinatörü ve yazar olarak görev yapıyor.

Adzhibaev Ibadylla

Adzhibaev Ibadylla, 17 Şubat 1960'da Kırgızistan'ın Koltso istasyonu Sulukta'da doğdu. 1977 yılında liseden mezun oldu. 1978-80 yılları arasında Sovyet Ordusu (GSVG) saflarında görev yaptı. 1981 yılında Kırgız Devlet Tıp Enstitüsüne girdi ve buradan 1987 yılında Genel Tıp diplomasıyla mezun oldu. 1987-88'de Oş'ta tıp stajını geçti. 1988-1990'da Lyailak Merkez Bölge Hastanesi'nde doğumhane başkanı olarak çalıştı. 1990-1992'de Ibadylla, Bişkek Kadın Hastalıkları ve Pediatri Araştırma Enstitüsü'nde klinik ihtisası yaptı. 1992-2002 yıllarında Kırgız Ulusal Onkoloji ve Radyoloji Enstitüsü'nün jinekoloji radyo bölümünde doktor olarak çalıştı.
2015-2017 yılları arasında Tazar film şirketinden Temir Birnazarov'un stüdyosunda çalıştı. 1995-97'de Kırgız Ulusal Üniversitesi'nde uygulamalı psikologluk kursunu tamamladı.
Halen belgesel çekimleriyle uğraşmaktadır. Paramedik, Öğretmen, Doğdur Apa, Kovid-19 gibi filmler yaptı. Pandemi”, “Postacı”.
Filmlerinde hayatın tüm zorluklarına rağmen görevini yerine getiren kahramanlarının insanlığını, Anavatan sevgisini ve mesleğini gösterir.
Ayrıca "Zharalangan turnalar", "Kyzdardyn och aluusu", "Yaponochka", "Ben bir Başkanım" gibi uzun metrajlı filmlerde epizodik rollerde rol aldı.
Çizim yapmaktan, resim yapmaktan, şiir yazmaktan ve müzik bestelemekten hoşlanıyor. Şiirlerine müzikler yazılmış, ünlü opera ve pop şarkıcıları şarkılar seslendirmektedir.

Farhan Umedaly

Farhan Umedaly, toplumsal meseleleri konu alan filmleriyle tanınan, ödüllü bir film yapımcısıdır.

Farhan'ın nörobiyoloji alanında geçmişi var ve 2009 yılında VoVo Productions'ı kurmadan önce yenilenebilir enerji geliştirmeleri konusunda danışman olarak çalıştı. Şirketin asıl odak noktası, temiz teknoloji ve yenilenebilir enerji şirketlerinin iş hedeflerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan videolar üretmekti. O zamandan bu yana VoVo Productions, pozitif değişim yaratmaya yardımcı olmak amacıyla David Suzuki Vakfı gibi önde gelen şirketler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için 200'den fazla tanıtım videosu ve reklam üreterek çeşitlendi. Farhan, Suriyeli mülteciler ve yerli topluluklar gibi dışlanmış topluluklara film yapımında mentorluk sağlamak için ISSofBC, Vancouver Vakfı ve Medyaya Erişim ve Eğitim Topluluğu gibi gruplarla birlikte çalışıyor. Kendisi en çok yerli odaklı belgeselleriyle tanınır: 'Lelu İçin Son Direniş' ve yakın zamanda 'Ha Nii Tokxw: Yemek Tablomuz'. Yakın zamanda Lionsgate Films tarafından satın alınan, beğenilen Hollywood filmi 'Best F(r)iends'ın Yapımcısı, Yönetmen Yardımcısı ve Görüntü Yönetmeni olarak görev yaptı. Aynı zamanda Netflix belgeseli 'Cesur Mavi Dünya'nın yapımcısı ve yaratıcısıdır. 2017 yılında, 425'ten fazla yerli katılımcıyı kendi kendine yetebilen film yapımcıları olarak yetiştiren yoğun, uygulamalı bir eğitim programı olan Empowered Filmmaker Masterclass'ı kurdu. Aynı zamanda Beedie School of Business bünyesinde Simon Fraser Üniversitesi'nde eğitmenlik yapmakta ve İnsan Hakları - Uluslararası Çalışmalar programı konusunda misafir öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Uganda'dan Kanada'ya gelen mültecilerin oğlu olan Farhan, film yapımında profesyonel eğitim ve mentorluk sağlayarak yerli topluluklarla ittifaklar kurmaya kararlıdır; Büyük fırsatlara sahip bir alan olmasının yanı sıra anlatacak önemli hikayeleri olanların seslerini duyurmak için güçlü bir araç.

Mehmet Güleryüz
 
 
Mehmet Güleryüz 1966 yılında Kastamonu’da doğdu. İstanbul Üniversitesinde Felsefe Bölümünde öğrenim gördü. 1987-1991 Yılları arasında Yavuz Özkan'ın yönetmen asistanlığını yaptı. Feza Sınar'la birlikte hazırladığı Türk Sinema Tarihi belgeselleriyle dikkat çekti. 1993 de Genç Sinemacılar Platformu'nun başkanlığını yaptı.  1999 ve 2000 de TRT için çekilen "Su Sinekleri" ve "Mualla" adlı dizilerde yapımcılık yaptı . 2003 de SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği)’nin kurucularından oldu.
1 Haziran 2006 dan beri CISAC üyesi olan SETEM in halen Genel Başkanlığını  yapıyor.    Sinema Filmi   " Havar " birçok Uluslararası  festivalde gösterildi. SETEM Akademi tarafından her yıl düzenlenen “Uluslararası İpekyolu Kısa Film Ödülleri” festivalinin başkanıdır. 
 

Burhan Gün

• 1981 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı.
• İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu.
• Marmara Üniversitesi GSF Sinema TV Bölümü Yüksek Lisansı 2014’te tamamladı.
• Marmara Üniversitesi GSF Sinema TV Bölümü Öğretim Görevlisidir.
• Şu an serbest avukatlık yapmaktadır.
• Çizgi Kukla Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni’dir.
• İstanbul Barosu Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni’dir.
• Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği Hukuk Danışmanı ve Genel Sekreteridir.
• Yapımcılar Derneği Hukuk Danışmanı ve Genel Sekreteridir.
• Reklam Yapımcıları Derneği Hukuk Danışmanıdır.
• Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (Türsak) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.
• Türkiye Sinema Vakfı (Türsav) Yönetim Kurulu Üyesidir.
• BSB Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği Üyesidir.
• 30 yıldan bu yana aralıksız olarak tiyatro sanatının içinde yazar, yönetmen, hukukçu ve oyuncu olarak çalışmaktadır.
• 15 yıldır sinema sanatının içinde yazar, yönetmen, oyuncu, yapımcı ve hukukçu olarak yer almaktadır.
• FİKRİGÜN FİLM YAPIM A.Ş. isimli film şirketinin kurucusudur.
• Creative Auteurs Agency isimli yazar ve yönetmen yetenek ajansının kurucusudur.
• Gün Talent Agency isimli oyuncu yetenek ajansının kurucusudur.
• Marin Pictures Production Company Ltd isimli İngiltere Londra’da kurulu film şirketinin kurucusudur.
• Atlas Marin Pictures LLC isimli ABD NewYork’ta kurulu film şirketinin kurucu ortağıdır.

Çiğdem Vitrinel

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu.
İlk sinema filmi “Geriye Kalan” 48. Antalya Altın Portakal film festivalinde “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” 12. Uluslararası İzmir film festivalinde “En İyi Senaryo” ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini almıştır.

2013 yılında yönetmenliğini yaptığı ikinci uzun metraj sinema filmi “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” 51. Antalya Altın Portakal film festivalinde “En iyi Görüntü ” ile ödüllendirilmiştir.

Şimdilerde üçüncü filmi “Nasıl Yapmalı?” için hazırlık yapmaktadır.