UA-118702142-1 GA4 306802210

'Altındefne' award winners in the International Competition

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzunmetraj yarışması
Antakya 9th International Film Festival International Feature Competition

Ulusal Uzun Metraj Film / National Narrative Feature

En iyi film / Best Film
Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış

En iyi yönetmen / Best Director
Muhammet Çakıral / Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj

En iyi senaryo / Best Script
Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış

En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography
Erdal Rahmi Hanay / Fuad / Ulusal Uzun metraj

En iyi Erkek oyuncu / Best Actor
Serdar Orçin / Cevız Agacı / Ulusal Uzun metraj

En İyi Kadın / Best Actress
Pelin Batu / Sabırsızlık Zamanı / Ulusal Uzun metraj
Güliz Gençoğlu / Lacıvert Gece / Ulusal Uzun metraj

En iyi müzik / Best Music
Abdurrahman İrsel Civit / Fuad / Ulusal Uzun metraj

En iyi Kurgu / Best Editing
Naım Kanat / İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj

Jüri özel ödülü / Jury Special Award
Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya
İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj / Sinan Sertel

Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award
Sabırsızlık Zamanı / Aydın Orak / Ulusal Uzun metraj

Uluslararası Uzun Metraj Film / International Narrative Feature

En iyi Film / Best Film
Blindfold / International Narrative Feature / Taras / Ukrainian

Jüri özel ödülü / Jury Special Award
The Road to Eden / International Narrative Feature / Bakyt Mukul, Dastan Zhapar Uulu / Kyrgyzstan

Yeşilçam özel ödülü / Yeşilçam special award
Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya
Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj / Muhammet Çakıral

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Kısa film yarışması:
Kısa film: Mehmet Ersöz, Annalisa La Insardà, Meltem Kımız Şener

Ulusal Kurmaca Kısa Film / National Narrative Short Feature

En iyi Film / Best Film
Stop Look Lısten Pass / Muhammed Günaydın

Juri özel ödülü / Jury special prize
Rain, Snorkel & Green Beans / Yavuz Akyıldız

Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Narrative Short Feature

En iyi Film / Best Film
The Coming of Spring / Ji Yang, Yixiao Jiang / China

Juri özel ödülü / Jury special prize
Amal / Matteo Russo, Antonio Buscema / Italy
Bellafronte / Andrea Valentino, Rosario D'Angelo / Italy

Uluslararası Öğrenci Kısa Kurmaca Film / International Student Short Film

En iyi Film / Best Film
Hold On / Haiyang Yu / United States

Juri özel ödülü / Jury special prize
Varya / Nika Gorbushina / Russian

Uluslararası Kısa Animasyon Film / International Animation short film

En iyi Film / Best Film
Roberto / Carmen Córdoba González / Spain

Juri özel ödülü / Jury special prize
The Coıncıdental Kıllıng Of A Cat / Maya Kurdoglu / Turkey

Uluslararası Kısa Deneysel Film / International Experimental short film competition

En iyi Film / Best Film
Costume Change Forever / John Harlan Norris / United States

Juri özel ödülü / Jury Special Prize
Les Dieux Changeants / Lucio Arese / Italy

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Belgesel Film Yarışması:
Belgesel film Juri: Hakan Haksun, Onur Akyol, Matthias Schâtzer,

Ulusal Belgesel Yarışması / National Documentary competition

En iyi Film / Best Film
Sadan Hanim / Göksel Gülensoy

Juri özel ödülü / Jury special prize
Muhtac / Mehmet Emre Battal

Uluslararası Belgesel Yarışması / International Documentary competition

En iyi Film / Best Film
Rhythms of Lost Time / Anisa Sabiri / Tajikistan

Juri özel ödülü / Jury special prize
The Sacred Woods / Abdallah chamekh / Tunisia

Ulusal Belgesel Kısa Film / National Documentary Short Feature

En iyi Film / Best Film
Kül / Aziz Arga

Juri özel ödülü / Jury special prize
Hopeless / Zehra Yiğit

Uluslararası Belgesel Kısa Film / International Documentary Short Feature

En iyi Film / Best Film
The Legacy / Jens Klingebiel / Germany