Festival 2023

Psikeart ve Psikesinema’nın “Ruhsal Dayanıklılık ve Sosyal Destek Etkinlikleri” kapsamında “Vicdan Bazen Sızlar” paneli gerçekleştirildi. Nikita Mihalkov’un 2007 yapımı “12” filminin de gösterildiği festivalde film gösteriminin ardından Dr. Caner Fidaner, Dr. Serpil Yandı Vargel, Nilay Erdönmez ve oyuncu Gürol Tonbul’un konuştuğu “Vicdan Etkilenir mi?” başlıklı film değerlendirmesi yapıldı.

Kukla sanatçısı Mesut Sarıoğlu’nun kurduğu “Uçan Eller Kukla Evi”, çocuklar için kukla tiyatrosu performansı sergiledi. “Çirkin Ördek Yavrusu” oyununu canlandıran ekip, çocuklara keyifli dakikalar yaşattı.

Arp sanatçısı Zeynep Öykü, Rönesans’ın önemli lavta ustası ve bestecisi John Dowland’den eserler seslendirdi.

Teoman Kumbaracıbaşı, nın Hatay Serinyol dostlar yerleşkesinde verdiği müzik ziyafeti ile dinlemeye gelen müzik severlerin kulaklarının pasını sildi. Konser sonrasında Adnan Güzelmansur ve Sümbül Adalı, Teoman Kumbaracıbaşı plaketini takdim ettiler.

11'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Antakya Film Festivali, törenle başladı. Onur ödülü alan Meral Orhonsay ödülünü depremde hayatını kaybedenlere adadı. Sinema emek ödülü sinema yazarı Vadullah Taş aldı.

Deprem bölgesinde büyük çaplı ilk sanat festival olan 11'nci Uluslararası Antakya Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. İlan edilen 3 günlük 'Milli Yas' üzerine ödül töreni çadırkent yemekhanesinde gerçekleştirildi. Alison Murray'in yönettiği 'Ariel: Back to Buenos Aires' filmi, 'Uzun Metraj En İyi Film' ödülüne layık görüldü.