UA-118702142-1 GA4 306802210

Sweet Disaster

Sweet Dısaster / International Narrative Feature / Laura Lehmus / Germany

Antakya 10. Uluslararası Film Festivali Uluslararası En iyi Film

Director: Laura Lehmus
Writer: Ruth Toma
Editing: Andreas Menn
Music: Boris Goltz
Producer: Markus Kaatsch, Nina Poschinski, Michael Grudsky, Christian Becker, Oliver Schwabe, Laura Lehmus, Eva Habermann
Cast: Friederike Kempter, Florian Lukas, Lena Urzendowsky, Lasse Myhr, Katharina Behrens

Contact
Markus Kaatsch m.kaatsch@zeitgeist-film.de

Laura Lehmus

Laura Lehmus 1972'de Finlandiya'da doğdu. Zürih'teki F+F Okulu'nda güzel sanatlar ve Köln'deki Medya Sanatları Akademisi'nde görsel-işitsel medya eğitimi aldı. Berlin ve Helsinki'de uzun bir aradan sonra, 2019'da Laura nihayet Düsseldorf'a yerleşti ve burada yönetmen, canlı yayın yapımcısı ve film ve TV için sanat yönetmeni ve diğerlerinin yanı sıra ARTE, Nickelodeon, YLE, Solarfilm Helsinki için çalışıyor. Kısa filmi ALIENATION, Animasyon Film kategorisinde Alman Kısa Film Ödülü (2015) – Lola Altın Ödülü gibi birçok ödül kazandı. 2016 yılında en başarılı üç Alman kısa filminden biri oldu (FFA Filmförderungsanstalt). SWEET DISASTER, Laura'nın 2021'in sonlarında festivalde ve 2022 sonbaharında Almanya'da vizyona girmesi planlanan ilk uzun metrajlı filmi.

Sinopsis

Frida beklenmedik bir şekilde hamile kalır ve çocuğunun babası Felix, eski sevgilisiyle yeniden bir araya gelmek için ondan ayrılır. Geç hamileliğin yol açtığı bazı ciddi sağlık sorunları Frida'yı dinlenmeye zorlasa da yine de saçma, abartılı ve bazen gülünç yöntemlerle Felix'i geri getirmeye çalışır.