UA-118702142-1 GA4 306802210

Sevgili Sinema Severler ,

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ve Ansam kültür derneği organizasyonu ile gerçekleşecek olan Antakya 11. uluslararası Film Festivali 13 – 19 Ekim 2023 tarihinde Antakya’da yapılacaktır.

Festivalimiz: dünya sinemasının Antakya'da buluşmasını, sinemanın gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı getirmeyi, yerel halkın, sanatsal etkinlikler yoluyla, sanatçılar ve eserleriyle buluşmasını sağlamayı, film yarışmaları ile sinemanın eser üretmesini, üretilen eserlerin seyircisiyle buluşmasına katkılar getirmeyi amaçlamaktadır.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle büyük üzüntü içerisindeyiz. Yaşadığımız bu zor günlerden, yardımlaşma ve dayanışmayla çıkacağımıza inanıyoruz. 2013 te başladığımız Antakya Film Festivalini yine aynı yerde Çadır ve Konteyner kamplarında yapacağız.
Sanatın iyileştirici gücünü kullanarak hem festivali sürdürmek hem de Antakya’da yaşayan halka bir nebze de olsa psikolojik olarak rahatlamalarını istiyoruz. Burada yaşayan insanların felaket ve enkaz dışında güzel şeyler düşünüp görmelerini sağlamak istiyoruz.

Bu sene Çadır ve Konteyner kamplarında Yeşilçamın ünlüleri kalacak. Halkla sohbet edecek. Birlikte film izlemeleri planlanmaktadır.

Antakya'da depremi yaşayan insanlara, festivalimiz aracılığıyla sanatın birleştirici ve iyileştirici gücü sayesinde yaşadıkları acıları unutturmaya çalışmak en büyük arzumuzdur.

13 – 19 Ekim 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz festivalde sizleri de aramızda görmek arzusundayız.

Saygılarımızla

Festival Kurucu Başkanı

Mehmet Oflazoğlu